Menu

Jakim sposobem w krótkim czasie sprzedać skuter?

Lipiec 10, 2017 - motocykle

Motocykliści kochają zmieniać machiny – kolejny sezon na nowiutkiej maszynie to coś, czego nie da się przedstawić słowami. Niestety, wymiana motocykla nie zawsze jest taka prosta – problemem jest naturalnie odszukanie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motor. Jeżeli chcemy prędko sprzedać motocykl lub też inny jednoślad z silnikiem – należałoby spowodować takie miejsca, jak skup motocykli.

To wyjątkowa jednostka gospodarcza, która specjalizuje się w pozyskiwaniu motocykli oraz skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – błyskawicznie oraz bezpiecznie. Jeżeli wobec tego potrzebujemy pieniędzy lub po prostu pragniemy wymienić motocykl, lecz nie mamy czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno wspomoże rozwiązać problem i zaoferuje wysoką cenę za jednoślad.

 

W jaki sposób wygląda proces sprzedaży motocykla w skupie?

W przypadku prywatnej sprzedaży powinniśmy maszynę szczegółowo przedstawić oraz wystawić ogłoszenie – najporządniej w internecie. Sprawdza się też gazeta lub poczta pantoflowa. Problem polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży musimy liczyć się z tym, że pełny proces potrwa – w pewnych momentach nawet kilka miesięcy (czym droższy lub ewentualnie znacznie bardziej egzotyczny motor lub też skuter, tym dłużej poszukuje oryginalnego właściciela). W przypadku, gdy potrzebujemy pieniędzy oraz miejsca w garażu – skup skuterów będzie nieoceniony. Proces wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motorów/skuterów (najlepiej telefonicznie bądź za pomocą internetu) oraz prezentujemy maszynę, którą chcemy sprzedać

2. Specjalista ze skupu przyjeżdża na umówione miejsce oraz ogląda motocykl

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn prezentuje propozycję, którą sprzedający może zaakceptować lub ewentualnie odrzucić. Wycena przeważnie jest darmowa, też nie ma obaw, że w razie odmowy, wyprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek koszty.

4. W przypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po wręczeniu gotówki – skup zabiera motor.

 

To wszystko – proste, proste oraz przyjemne. Skup załatwia wszystkie sprawy urzędowe a my jako sprzedający jesteśmy w stanie radować się sporym zastrzykiem gotówki oraz możliwością zakupu kolejnej maszyny bądź wydania pieniędzy na inny upragniony cel.