Menu

Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Lipiec 10, 2017 - Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednak także w celach krajoznawczych. Teraz coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił wreszcie do łask. Ten kuszący region to optymalne miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie organizowane są również wycieczki na Ukrainę. Jak najbardziej najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie i kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże powszedniość każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej stronie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, pyszną kuchnią oraz nadzwyczaj, ale to niezwykle niskimi cenami. Wielu Polaków ochoczo wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w następstwie tego na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, w pewnych sytuacjach nawet kilkanaście godzin. Wynika to z dużego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Ewidentnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niezmiernie pokrewne, wystarczy ich tylko prawidłowo używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, idealna kuchni oraz mnóstwo inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczki na Ukrainę